Logo obce Strachotín

Koupání v blízkém okolí

K aktivnímu odpočinku patří neodmyslitelně koupání a relaxace u vody.

Areál Koupaliště Riviéra Mikulov

Areál koupaliště Riviéra se nachází v krásném prostředí s výhledem na zámek a láká svým plaveckým i rekreačním bazénem.

Pasohlávky ATC Merkur

Areál ATC Merkur v Pasohlávkách nabízí příjemné koupání v některé z písečných lagun jednoho ze tří jezer. Půjčovna lodí, tobogán, dětská hřiště, skákací hrad, lunapark a jiné atrakce. Sportovně zaměření návštěvníci zde naleznou plochy určené k hraní volejbalu, plážového volejbalu, nohejbalu, tenisu, stolního tenisu či minigolfu. Na vodní ploše lze provozovat windsurfing, kitesurfing a další vodní sporty, jako je např. rybolov

 

Fotografie CHKO Pálava

Hotel Termal Mušov

Venkovní bazén s termální minerální vodou, saunu, bowling najdete v rekreační oblasti Pasohlávky v hotelu Termal Mušov. Tento kromě ubytování a stravování nabízí pro ubytované hosty také půjčovnu horských kol, dětské a petanquové hřiště.

Koupaliště Hustopeče

Moderní nové koupaliště s tobogánem o délce 70 m, skluzavky, kanál s protiproudem...

Laa an der Thaya

V nedalekém rakouském městě Laa an der Thaya (cca 45 km od Strachotína) lze relaxovat v jednom z nejmodernějších areálů termálních lázní. Termální prameny lázní s teplotou vody až 42 °C jsou bohaté na jód. Z krytého bazénu je možné proplout přímo do venkovního bazénu, kde jsou umístěny masážní prameny. K dalším atrakcím patří i tobogán a relaxační místnosti s hudbou, sauna, solárium, gymnastika, vodní gymnastika, letní koupaliště.

 

 

 

 

 

Strachotín a jeho okolí

Vinařská obec Strachotín se nachází v jihovýchodním cípu České republiky, leží na severním břehu Novomlýnských nádrží asi 15 km od Mikulova a 9 km od Hustopeč u Brna.Přesto, že vesnice v malebném kraji pod Pálavou dostala své jméno až po druhé světové válce, má 960 let starou historii. Strachotín protíná Moravská vinná stezka, která spojuje všechny vinařské oblasti jižní Moravy a turisticky značená trasa. Je to ideální místo pro aktivní odpočinek s ochutnávkou vynikajícího moravského vína.

Novomlýnské nádrže

Soustava tří přehradních vodních nádrží pod Pálavou (Horní Mušovská, Střední Věstonická, Dolní Novomlýnská).Horní nádrž slouží pro závlahy a rekreaci, střední je vyhlášena přírodní rezervací s umělými ostrůvky pro hnízdění ptáků, na jednom zachován románsko gotický kostel sv. Linharta, který je jediným pozůstatkem zatopené vsi Mušov. Dolní nádrž slouží pro rekreaci, závlahy a výrobu elektřiny. Nové Mlýny slouží ke koupání, k rybolovu, windsurfingu či lodní dopravě. Okolí je vhodné pro pěší výlety a cykloturistiku.

Dolní Věstonice

Muzeum
Archeologická expozice podává přehled poznatků o archeologických lokalitách ze starší doby kamenné, které byly zkoumány v katastrech Dolních Věstonic a sousedního Pavlova. Světovou proslulost věstonickému nalezišti přinesly systematické výzkumy, které v letech 1924 - 1938 prováděl Karel Absolon. K jeho nálezům patří také jedinečná Věstonická venuše, soška ženy z pálené hlíny.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Pálava krajina úrodných vinic a skalních stepí

Chráněná krajinná oblast Pálava leží v nejteplejší a nejsušší oblasti České republiky a má téměř středomořský ráz. Místní krajinu tvoří rozlehlá úrodná pole a vinice, bělostné vápencové skály tyčící se vysoko nad okolní krajinu, skalní stepi a lesostepi, dubové háje, lužní lesy a neobyčejně bohatá teplomilná flóra a fauna. Pálava patří k nejdéle osídleným místům českých zemí. Právě odtud pocházejí celosvětově unikátní odkryvy pravěkých tábořišť lovců mamutů, korunované proslulým nálezem keramické sošky Věstonické venuše. Pálava se stala v roce 2003 součástí biosférické rezervace UNESCO Dolní Morava.

Město Lednice

Město Lednice Vás opět vrátí do přírody - ve zdejším zámeckém parku, který vybudovali jako své letní sídlo Lichtenštejnové a který je zapsán v seznamu chráněných památek UNESCO, stejně jako celý Lednicko Valtický areál. Při příjemných procházkách rozlehlým zámeckým parkem můžete využít plavbu lodí po vodních kanálech a navštívit tak minaret nebo Janohrad.

Město Mikulov

Mikulov je okouzlující město s bohatou historií. Nachází se v samotném centru vinařství a je protkán vinařskými stezkami, vinnými sklípky a restauracemi. Mikulovskou dominantou je bezesporu mikulovský Zámek z 13. století. Ve městě naleznete i Dietrichsteinskou hrobku tohoto známého rodu. Za zmínku stojí i historické náměstí nebo Památky židovské komunity v těsném sousedství zámeckého vrchu. Pro aktivnější turistiku je jistě lákavá jedna ze skalnatých dominant Kozí hrádek. Známé poutní místo Svatý kopeček je jednou z dalších přírodních dominant Mikulova pro bohatý výskyt vzácných rostlin a živočisných druhů. Nesmíme opomenout ani Jeskyni na Turoldu, která je největší a nejvýznamnější jeskyní Pavlovských vrchů.

Město Valtice

Valtický zámek, jedna z nejrozsáhlejších světských barokních staveb na Moravě, byl postaven v letech 1643 – 1730. K zámku patří rozsáhlý areál s parkem a řadou staveb z první poloviny 19. stol., jako je Kolonáda zvaná také Reistna, zámeček Belvedere a Dianin chrám známý jako Randez-vous. Valtice jsou často označovány jako hlavní město vinařství velmi výmluvným důkazem je i to, že ve sklepeních zámku naleznete Národní salón vín. Salon vín České republiky je nejvyšší soutěží vin v ČR, zastřešuje systém nominačních soutěží. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřená veřejná degustační expozice nejlepších sta vín.